Autoryzowany i nieautoryzowany serwis urządzeń medycznych, stanowi bez wątpienia element nadrzędny skutecznie działającego sprzętu. Bez niepotrzebnych awarii, bez zakłóceń, niewłaściwej kalibracji, bez niemożności pracy z powodu niewykonanego przeglądu sprzętu medycznego. Zakup wyrobów dla placówek medycznych, w tym szpitali, gabinetów lekarskich, przychodni czy prywatnych klinik, powinien więc być połączony ze sprawnie działającym serwisem aparatury medycznej i tylko wtedy dany zakup jest w stanie spełnić potrzeby odbiorców w 100%.

Wybierając profesjonalny serwis medyczny, ten sprawuje nad swoimi klientami pełną, kompleksową opiekę. Z jednej strony w wachlarzu dostępnych usług znajduje się doradztwo w kwestii zakupu odpowiednich urządzeń i dopasowania ich pod potrzeby placówki, z drugiej strony montaż, demontaż i konserwacja urządzeń. Następnie serwis urządzeń medycznych obejmuje również i naprawy aparatury, wszelkie potrzebne przeglądy techniczne urządzeń medycznych, szkolenia pracowników medycznych z obsługi sprzętu i inne działania, którym celem jest sprawne działanie urządzeń. 

Serwis medyczny zawsze do dyspozycji klientów

Dany serwis medyczny, aby mógł istnieć na rynku, rozwijać się i poszerzać bazę odbiorców swoich usług, musi być w pełni do dyspozycji swoich odbiorców. Kluczowe więc znaczenie ma tutaj pełna dyspozycyjność, posiadanie zespołu inżynierów serwisu sprzętu medycznego, a ponadto oferowanie atrakcyjnych cen, tak, aby dana placówka medyczna była w stanie z taką firmą podpisać umowę i to najbardziej atrakcyjną, a więc stałą, na wiele lat. 

 

Sklep medyczny Kredos, to jeden z tych wyborów, jaki z całą pewnością jest w stanie sprostać potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom absolutnie wszystkich klientów. Z jednej strony oferuje sprzedaż najwyższej jakości urządzeń, którymi można wyposażyć kompleksowo wszystkie placówki medyczne i lekarzy wszelkich niemal specjalizacji. Z drugiej zaś strony mamy serwis aparatury medycznej, w skład której wchodzą między innymi:

  • przeglądy techniczne sprzętu medycznego
  • przeglądy okresowe sprzętu medycznego
  • naprawy urządzeń medycznych
  • testy bezpieczeństwa elektrycznego
  • regeneracje urządzeń
  • diagnostyki urządzeń medycznych
  • kalibracje sprzętu medycznego
  • aktualizacje oprogramowania
  • i inne

 

Podejmując współpracę z dobrym serwisem medycznym, ten jest w stanie zaoferować taką współpracę, która będzie w stanie zadowolić i usatysfakcjonować każdego odbiorcę. Dzięki bowiem serwisowi, w momencie, gdy awarii ulegnie sprzęt, serwis medyczny zaoferuje niemal natychmiast naprawę sprzętu medycznego. Jeśli zbliża się termin przeglądu technicznego, taki serwis sam poinformuje o terminie wykonanego w placówce badania. Przy współpracy z dobrą firmą, dyrekcja placówek medycznych nie musi absolutnie o nic się martwić, bowiem wszystko wykonywane jest przez firmę serwisową kompleksowo i na najwyższym poziomie.

Co powinien zaoferować dobry serwis sprzętu medycznego?

Chcąc wybrać firmę, z którą można podjąć owocną współpracę w zakresie profesjonalnego serwisu sprzętu medycznego, z całą pewnością należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych elementów, które decydują o tym, czy dana firma okaże się być dobrym wyborem, czy też nie. Co jest więc tak ważne i istotne? Jakie elementy odgrywają kluczową rolę i priorytetowe znaczenie? 

 

To, co jest rzeczą najważniejszą, to przede wszystkim pełna opieka nad klientem. Ten musi czuć, że jest odpowiednio zaopiekowany i że dany serwis aparatury medycznej zrobi wszystko, co w swojej mocy, aby móc sprostać potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom swoich klientów. Taki serwis powinien zapewniać więc wsparcie telefoniczne, profesjonalne doradztwo i pomoc zawsze wtedy, gdy tylko jest taka potrzeba. Istotne znaczenie ma szybkość działania. Wiadomo, iż przestój w wykonywaniu badań w placówkach medycznych stanowi nie lada problem. Jeśli więc sprzęt ulega awarii lub z jakichkolwiek innych przyczyn niemożliwe jest jego użytkowanie, naprawy sprzętu medycznego przez serwis medyczny powinny być wykonane natychmiast. Co jeszcze? Na pewno duże znaczenie ma odpowiednia obsługa serwisowa. Ta powinna być profesjonalna i miła. Ważne, by potrafiła w indywidualny sposób podejść do każdego z klientów, jednocześnie zawsze traktując odbiorcę swoich usług priorytetowo. Dobry serwis urządzeń medycznych, to także atrakcyjne ceny, szczególnie, jeśli w grę wchodzi serwis pogwarancyjny, gdzie klientów obowiązują już konkretne opłaty. Istotne znaczenie mają również i przeglądy sprzętu medycznego, zarówno techniczne, okresowe czy roczne, w pełni dopasowane do zapotrzebowań klienta. I oczywiście nie można zapomnieć także o kwestii papierologii, a więc o tym, by serwis miał wszelkie stosowne uprawnienia do tego, aby takie prace wykonywać i tym samym mogąc poświadczyć wystawianie wszelkich gwarancji i potrzebnych certyfikatów. 

Jak istotne znaczenie ma odpowiednio przygotowany zespół inżynierów serwisu medycznego?

Tak naprawdę na sukces danego serwisu wpływa wiele czynników, jednak tym najważniejszym jest bez wątpienia zespół doświadczonych inżynierów serwisu sprzętu medycznego, który dokłada wszelkich starań, aby móc sprostać potrzebom, oczekiwaniom i wymaganiom swoich odbiorców. Ten musi przede wszystkim być w pełni zaznajomiony z rynkiem aparatury medycznej. Istotne jest to, aby posiadał niezbędną wiedzę oraz stosowne uprawnienia, tak, aby móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie i z pełnym zadowoleniem każdego z odbiorców. Ponadto, bardzo ważną rolę odgrywa również i to, aby być w pełni dyspozycyjnym. Żadna placówka medyczna nie może pozwolić sobie na to, aby długi czas oczekiwać na przyjazd serwisu, na naprawy sprzętu medycznego i na inne działania, które miałyby opóźnić znacznie działanie urządzeń. Krótkie terminy realizacji zlecenia to absolutnie jedna z najważniejszych kwestii, o jakich powinna pamiętać każda firma serwisowa. 

 

Nie ma wątpliwości, iż każda placówka, która operuje sprzętem medycznym i w swoim wyposażeniu właśnie go ma, musi być pod opieką serwisu medycznego. Ten można wybrać jednorazowo dla konkretnych działań lub też można podpisać umowę, w której to dany serwis sprzętu medycznego bierze pod swoją opiekę klienta i zajmuje się nim w pełni, począwszy od przeglądów technicznych aparatury medycznej, przez naprawy sprzętu medycznego, po wszelkie inne zadania, które mają wspomóc prawidłową pracę wszelkich urządzeń.